W dniach 10-12.10.2014 r. Sekcja Pneumonologii Interwencyjnej Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc wraz z Izerskim Centrum Pulmonologii i Chemioterapii IZER-MED Spółka z o.o.
w Szklarskiej Porębie zorganizowała warsztaty bronchologiczne dla lekarzy pulmonologów, torakochirurgów i lekarzy innych specjalizacji zainteresowanych tematyką warsztatów.
Głównym tematem warsztatów, prowadzonych z wykorzystaniem bezpośredniej transmisji wideo z sali zabiegowej, były nowe możliwości diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego, w tym ultrasonografii wewnątrzoskrzelowej, oraz nowych metod wewnątrzoskrzelowego leczenia zaawansowanej rozedmy płuc, szczególnie przydatne we wczesnym rozpoznawaniu chorób nowotworowych i innych zaburzeń wynikających z narażenia na szkodliwe czynniki środowiskowe (stany zapalne, pylica, choroby śródmiąższowe).
Międzynarodowa obsada Rady Naukowej, ciekawie przedstawione przypadki medyczne spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród lekarzy specjalistów z woj. dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, w rzeczywistości gościliśmy lekarzy prawie z całego kraju. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie naszych wykładowców przyczyniły się do wzbogacenia umiejętności zawodowych uczestników warsztatów. Bardzo dziękujemy zarówno Radzie Naukowej, jak również uczestnikom za udział
w tak twórczym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że zabraliście Państwo ze sobą ciekawe doświadczenia i miłe wspomnienia z pobytu w Szklarskiej Porębie.
Zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki wsparciu naszych sponsorów:
Olympus Polska Sp. z o.o. , Roche Polska Sp. z o.o., PNEUMRX GMBH Niemcy, BOSTON SCIENTIFIC Polska Sp. z o.o., MEDILAB Sp. z o.o.
Bardzo dziękujemy.
W dniach 10-12.10.2014 r. Sekcja Pneumonologii Interwencyjnej Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc wraz z Izerskim Centrum Pulmonologii i Chemioterapii IZER-MED Spółka z o.o.
w Szklarskiej Porębie organizują warsztaty bronchologiczne skierowane do lekarzy pulmonologów, torakochirurgów i innych lekarzy zainteresowanych tematyką warsztatów.
Głównym tematem warsztatów, prowadzonych z wykorzystaniem bezpośredniej transmisji wideo z sali zabiegowej, są nowe możliwości diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego,
w tym ultrasonografii wewnątrzoskrzelowej, szczególnie przydatne we wczesnym rozpoznawaniu chorób nowotworowych i innych zaburzeń wynikających z narażenia na szkodliwe czynniki środowiskowe (stany zapalne, pylica, choroby śródmiąższowe).